۱۳۹۹

یک توپ دارم قرمزه

«یک توپ دارم قرمزه» کتابی پارچه‌ای است که با داشتن تصاویر حیوانات و تعدادشان به آشنایی کودک با حیوانات و اعداد می‌پردازد. یکی از مزیت‌های کتاب پارچه‌ای این است که کودک با لمس کتاب پارچه‌ای تجربه متفاوت از ارتباط با کتاب خواهد داشت. همچنین این کتاب قابل شستشو است. امکان لمس و بازی کردن و در عین حال پاره نشدن در کتاب‌های پارچه‌ای وجود دارد.

یک توپ دارم قرمزه

فلش کارت‌های دوزبانه نخستین واژگان من

 

این بسته دارای فلش کارت‌های تصویری دوزبانه انگلیسی- فارسی است که با هدف آشنا کردن کودکان با نخستین واژگان در پیوند با زندگی پیرامون‌اش تهیه شده است.

فلش کارت‌های دوزبانه نخستین واژگان من

نام‌واژه‌های بدن من- کارت های مهارت‌های شناختی

 

«کارت‌های مهارت‌های شناختی: نام‌واژه‌های بدن من» دارای ۱۲ کارت تصویری است که هر کارت یکی از اعضای بدن را به کودک خرسال می‌شناساند.

نام‌واژه‌های بدن من

۱۸+۲ دارکوب

 

در داستان «۱۸+۲ دارکوب» دارکوب‌ها نقش آوای زندگی را دارند. آواهایی که همه انسان ها ممکن است توان شنیدن آن را نداشته باشند. آن ها با صدای داررر دارررشان که پیوسته با نوک‌شان بر تنه‌ی خشک درختان می‌کوبند و صدایی دل‌نشین ایجاد می‌کنند این آواها را در جنگل و میان آدم‌ها و به ویژه کودکان می‌پراکنند.

۱۸+۲ دارکوب

گوش بال بال گوش

 

«گوش بال بال گوش» داستان بچه فیلی است که مانند هر کودکی آن چه را که دوست دارد می‌خواهد به دست بیاورد، حتا اگر رسیدن به آن پدیده یا وضعیت شدنی نباشد. فیلک دل‌اش می‌خواهد که به جای گوش‌های بزرگی که روی کله‌اش سبز شده دو بال می‌داشت و مانند پرندگان با آن پرواز می‌کرد. او برای رسیدن به این خواست یا آرزو پیش جانوران می‌رود.

گوش بال بال گوش

پیشی در باغ گردش می­‌کند

 

پیشی دنبال پروانه‌های رنگارنگ می‌دود و با آن‌ها بازی می‌کند. تشنه که می‌شود آرام به سوی حوض می‌رود. ماهی های قرمز در حوض شنا می‌کنند. پیشی دوست دارد آن‌جا بنشیند و شنا کردن ماهی‌ها را تماشا کند.

پیشی در باغ گردش می­‌کند

سفر زندگی هانس کریستین اندرسن

در کتاب «سفر زندگی هانس کریستین اندرسن»، برای نخستین بار زندگی هانس کریستین اندرسن در قالب یک داستان گرافیکی بازتاب یافته است. داستان چالش‌ها، رویاها و موفقیت‌های او در زندگی که از زبان خودش و در گفت‌­و­گویی دل­نشین با دخترک هم‌­سفرش، بیان می‌شود.

سفر زندگی هانس کریستین اندرسن

کانال تلگرام موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان