روزشمار کودکی

روز جهانی زمین  و روز زمین پاک گرامی باد تایخ خبر: 02-02-95 روز جهانی زمین و روز زمین پاک گرامی باد اردیبهشت

تمرکز برنامه‌های روز زمین امسال بر کاشت درخت است. فعالان محیط‌زیست امیدوارند در برنامه‌های امسال روز زمین بتوانند ۸/۷ میلیارد درخت بکارند. 

ادامه...
اطلاعات کودکان تایخ خبر: 01-01-90 اطلاعات کودکان اسفند

نشریه اطلاعات کودکان، وابسته به روزنامه اطلاعات و با صاحب امتیازی و مدیریت عباس مسعودی و سردبیری حسین بنی احمد در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۳۵ آغاز به انتشار کرد.

ادامه...
پیک کودک تایخ خبر: 13-07-89 پیک کودک مهر

دوره آزمایشی انتشار  پیک کودک از مهر سال ۱۳۴۸ آغاز شد.

ادامه...
سعید نفیسی، از پایه گذاران داستان کوتاه نوجوانان تایخ خبر: 17-03-90 سعید نفیسی، از پایه گذاران داستان کوتاه نوجوانان خرداد

سعید نفیسی، ۱۸ خرداد ۱۲۷۴ در تهران به دنیا آمد. در سال ۱۲۸۸ برای تحصیل به سوئیس و بعد به پاریس رفت. پس از بازگشت به ایران به آموزش زبان فرانسه در دبیرستان‌ها پرداخت.

ادامه...
پیک دانش آموزتایخ خبر: 04-10-89 پیک دانش آموزدی

اول دی ماه ۱۳۴۳، اولین شماره ی نشریات پیک با نام پیک دانش آموز منتشر شد. مخاطبان این نشریه که هر پانزده روز یکبار منتشر می شد، دانش آموزان کلاس های چهارم تا ششم دبستان بودند.

ادامه...
ابراهیم بنی احمد، نويسنده و فعال در حوزه‌ی آموزش کودکان تایخ خبر: 10-12-89 ابراهیم بنی احمد، نويسنده و فعال در حوزه‌ی آموزش کودکان اسفند

ابراهیم بنی‌احمد ۱۰ اسفند ۱۲۸۹ در تهران زاده شد. او دوره‌ی نخست آموزش خود را به سبب نبود مدرسه در محله ‌شان و دوربودن مدرسه از خانه، دیر آغاز كرد. اما این دوره را در دو سال به پایان رساند.

ادامه...
تهران مصور کوچولوهاتایخ خبر: 20-05-89 تهران مصور کوچولوهامهر

تهران مصور کوچولوها در ۱۳ مهر ۱۳۳۶ به صاحب امتیازی عبدالله والا‌ و سردبیری لعبت شیبانی، به صورت هفتگی با مخاطب کودک، آغاز به کار کرد.

ادامه...
کامبیز صمیمی مفخم، عروسک ساز ،بازیگر و کارگردان نمایش عروسکی کودکان تایخ خبر: 24-02-90 کامبیز صمیمی مفخم، عروسک ساز ،بازیگر و کارگردان نمایش عروسکی کودکان اردیبهشت

کامبیز صمیمی مفخم، ‌۲۴ اردیبهشت ۱۳۳۱ در تهران متولد شد. او در سال ۱۳۵۶ مدرک کارشناسی در رشته تئاتر عروسکی را از (دانشکده هنرهای دراماتیک) دریافت نمود.

ادامه...
نغمه کودک، نشریه ای برای خردسالان تایخ خبر: 10-09-89 نغمه کودک، نشریه ای برای خردسالان آذر

نغمه کودک نخستین نشریه برای مخاطبان کودکستانی و سال های اول دبستان بود که از سوی وزارت آموزش و پرورش از آذر ماه ۱۳۳۷منتشر شد و تا دی ماه ۱۳۴۰ به کار خود ادامه داد.

ادامه...
جوانان، نشریه سازمان جوانان شیر و خورشید تبریز تایخ خبر: 18-12-89 جوانان، نشریه سازمان جوانان شیر و خورشید تبریز اسفند

سازمان جوانان شیر و خورشید تبریز از اسفند سال ۱۳۳۷ نشریه ای با عنوان "جوانان" به صورت ماهانه و برای مخاطب کودک و نوجوان منتشر کرد.

ادامه...

کانال تلگرام موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان