دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۷، آغاز هفته بلندخوانی

دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۷، آغاز هفته بلندخوانی

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان برای دومین سال پی‌درپی، ۲ تا ۸ بهمن‌ماه را با عنوان «هفته بلندخوانی» و با شعار «در چرخش روز و شب، بلند بخوان تا حال را دگر کنی!» جشن می‌گیرد.

هفته بلندخوانی از سه‌شنبه، دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۷ آغاز می‌شود تا لزوم توجه به بلندخوانی برای کودکان را بار دیگر به بزرگسالان یادآوری کند. به همین مناسبت موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با هدف تاکید بر اهمیت بلندخوانی برای کودکان، دوم تا هشتم بهمن‌ماه را «هفته بلندخوانی» اعلام کرده است. این موسسه تمامی پدران و مادران، مربیان، آموزگاران و کتابداران را فرامی‌خواند تا از همین هفته بلندخوانی برای کودکان خود را آغاز کنند و دست کم هر روز ۱۵ دقیقه کتابی را برای آنان بلند بخوانند. این تجربه می‌تواند در هر زمان و در هر مکانی باشد.

گفتنی است دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۷، هم‌زمان با سالروز تولد سایت ترویج کتابخوانی «کتابک»، به‌عنوان تنها پایگاه مجازی ترویج کتابخوانی در ایران است که از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان راه‌اندازی شده و تولید محتوا می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند تجربه‌های بلندخوانی خود برای کودکان را در شبکه‌های اجتماعی خود با هشتگ #هفته_بلندخوانی منتشر کنند تا در ترویج فرهنگ کتابخوانی سهمی به‌سزا داشته باشند. همچنین می‌توانند تجربه‌های خود را در قالب عکس، فیلم یا متن به نشانی تلگرامی @Khanak_Archives ارسال کنند.

راهنما

کانال تلگرام موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان