خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی گشایش یافت

خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی گشایش یافت

به همت خانم‌ها سوگند و سوگل مافی و به یاد مادر و پدر بزرگوار و فرهیخته‌شان، خانم و آقای مافی (از معماران نهاد کودکی و بنیان‌گذاران مدرسه مهران و شورای کتاب کودک) و برای استمرار هدف‌ها و راه آن‌ها که بالندگی فرهنگی کودکان سرزمین‌شان ایران بود، خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی گشوده و در اختیار موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان گذاشته شد.

خانواده مافی

تصویری از معصومه سهراب و یحیی مافی آویخته بر دیوار خانه «با من بخوان»

 

«با من بخوان» برنامه‌ای که به ترویج کتابخوانی برای کودکان در مناطق محروم ایران می‌پردازد، در شش سالی که از فعالیت آن می‌گذرد، نه تنها توانسته است، با دریافت معتبرترین جایزه ترویج کتابخوانی جهان به نام ایبی –آساهی نام ایران را در زمینه ترویج کتابخوانی میان کشورهای سرآمد در این حوزه در جهان مطرح سازد، بلکه به کوشش برنامه‌ریزان، آموزشگران و همراهی همدلانه نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و دوستداران فرهنگی این برنامه، استانداردهایی تازه در شیوه‌های ترویج کتابخوانی در ایران پایه بگذارد. شیوه‌هایی که ترکیبی از سوادآموزی پایه از راه ادبیات کودکان تا بلندخوانی و نمایش خلاق و راه‌اندازی کتابخانه‌های کودک محور است.

با گسترش هرچه بیش‌تر «با من بخوان» در مناطق دوردست ایران و نیاز به برنامه‌ریزی متمرکز برای آن، نیاز به فضایی بود که همه این کارها از جمله آموزش آموزشگران و مربیان و علاقه‌مندان و آماده‌سازی بسته‌های کتاب در آن انجام شود. خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی در روز سوم شهریورماه ۱۳۹۶ طی مراسمی در همین محل گشایش یافت تا همان هدف‌هایی که در دهه‌های گذشته کسانی مانند معصومه (فرنگیس) سهراب و یحیی مافی پایه گذاشتند، به دورترین و محروم‌ترین نقاط ایران برود و نام و یاد آن‌ها را هم چنان در گستره فرهنگ ایران پایدار و پویا نگه دارد.

گزارش تصویری گشایش خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی:

 

گشایش خانه با من بخوان

 

خانه با من بخوان و آموزش خلاق خانواده مافی

 

با من بخوان

 

خانواده مافی

 

خانه با من بخوان و آموزش خلاق

 

 

 

راهنما

کانال تلگرام موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان