روزشمار کودکی دی

پیک معلم،‌راهنمای معلمان و خانواده‌ها

نخستین شماره‌ی پیک معلم، اول دی ماه ۱۳۴۳،‌ همراه با شماره‌ی اول پیک دانش آموز منتشر شد. این نشریه هدف اصلی خود را برطرف کردن اشکالات فنی آموزگاران در ارتباط با پیک دانش‌آموز می دانست و در هر شماره راهنمایی‌های اختصاصی مربوط به شیوه ی استفاده از همان شماره‌ی پیک دانش‌آموز را ارائه می کرد.

نوشته : editor2 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
پیک دانش آموز

اول دی ماه ۱۳۴۳، اولین شماره ی نشریات پیک با نام پیک دانش آموز منتشر شد. مخاطبان این نشریه که هر پانزده روز یکبار منتشر می شد، دانش آموزان کلاس های چهارم تا ششم دبستان بودند.

نوشته : editor2 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
سیروس طاهباز، نویسنده و مترجم ادبیات کودکان

دوم دی ماه ۱۳۱۸ زادروز سیروس طاهباز نویسنده و مترجم ادبیات کودکان ایران است.او در سال ۱۳۱۸ شمسی در بندر انزلی متولد شد. در تهران و آبادان تحصیلات مقدماتی خود را گذراند و وارد دانشگاه تهران شد تا پزشکی بخواند.

نوشته : editor2 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
کیهان بچه ها

روز پنج شنبه ۶ دی ماه سال ۱۳۳۵ اولین شماره نشریه کیهان بچه ها با پیشنهاد و مدیریت جعفر بدیعی ازسوی موسسه کیهان با شمارگان ۲۰ هزار نسخه منتشر شد.

نوشته : editor2 /
تعداد دیدگاه: ۰ /
محمود اعتمازاده (م. آ. به آذین)، نویسنده و مترجم توانا

محمود اعتمادزاده، نامدار به م.آ.به آذین، ۲۳ دی ۱۲۹۳ در رشت متولد شد. او که در رشته ی مهندسی نیروی دریایی آموزش دیده بود، پس از یک حادثه که منجر به آسیب دیدن یک دست او شد به دنیای هنر و فرهنگ روی آورد.

نوشته : editor2 /
تعداد دیدگاه: ۰ /

کانال تلگرام موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان