کتاب‌های آموزش خلاق از راه ادبیات کودکان

واژه ‌نامه‌ی چیستانی – تصویری

واژه نامه ى چيستانى – تصويرى يکى ديگر از کتاب هاى مجموعه ى آموزشى خلاق کودک محور است.
در کتاب هاى آموزشى خلاق کودک محور از شگردهاى احساسى و عاطفى براى پيوند با متن هاى آموزشى استفاده مى شود. در اين واژه نامه، واژگان با زبانى ساده و احساس برانگيز از ويژگى هاى خود مى گويند.
در واژه نامه ى چيستانى – تصويرى، تصويرها کمک مى کنند که کودکان به سادگى فرآيند مفهوم سازى را درک کنند و مفهوم و تصوير را پيوند بزنند. در گروه سنى زير ده سال، کودکان به يارى نمادسازى تصويرى مى انديشند.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: 0 /
ریاضی آموز ادبی ۱

همان چیزى است كه كودكان ایرانى به آن نیاز دارند.
سال هاى بسیارى است كه خانواده ها و آموزگاران شكایت دارند كه كودكان به دانش ریاضى بى علاقه هستند. آیا تاكنون كسى به بررسى این موضوع پرداخته است كه چرا كودكان به ریاضى بى علاقه هستند؟
كودكان براى آموختن ریاضى به روش هاى آمیخته از احساس و هیجان و نوآورى نیاز دارند. لولوپى +۱ همان جادویى است كه كودكان را از راه داستان با دنیاى ریاضى آشنا مى كند.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: 0 /
فارسى آموزادبى ۳

با فارسی آموز ۳ همه ی کسانی که آموزش با این مجموعه را آغاز کرده اند، می توانند مهارت های خواندن و نوشتن خلاق را در خود بهبود بخشند و از ادبیات ناب بهره ی بیشتری ببرند.
در داستان های فارسی آموز ۳ بر اصول توسعه ی پایدار یا نگهداری از مادرزمین برای نسل های فردا پافشاری شده است.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: 0 /
فارسی آموز ادبی ۱

فارسى آموز ادبى يک، به نوآموزان کلاس اول دبستان، حروف و واژه ها را با بازى و شادى ياد مى دهد. در اين مجموعه، کودکان زبان آموزى پايه را به شيوه ى خلاق و متفاوت مى آموزند.
در اين شيوه، نخودى به آن ها کمک مى کند تا براى آموختن زبان، کودک بمانند و نياز نباشد که مانند آدم بزرگ ها بشوند. چون اگر آن ها بخواهند براى آموختن بزرگ شوند، مجبورند دنياى شاد و شيرين کودکى را با آن همه بازى هاى رنگارنگ کنار بگذارند.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: 0 /
فارسی آموز ادبی ۲

فارسى‌آموز ادبى دو، بخش ميانى و پيشرفته‌تر فارسى‌آموز پايه يا نخست است. اين مجموعه کتاب، زبان فارسى را از راه ادبيات و هنرهاى خلاق آموزش مى‌دهد. آموزگار فارسى‌آموز پايه، نخودى بود، اما در کتاب فارسى‌آموز دو، نخود فرنگى به کمک نخودى مى‌آيد و او نيز آموزگار زبان‌آموزان مى‌شود و به همراه نخودى کار آموزش را از راه داستانک‌هاى کوتاه و گيرا ادامه مى‌دهد.

نوشته : admin /
تعداد دیدگاه: 0 /

کانال تلگرام موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان